Aysel Pekersoy Tv8’de

TV 8 kanalının magazin programı için yaptığımız röportajımız. Bu röportajda bioenerji hakkında sorulara kısa cevaplar vermeye çalıştık. Gittikçe yaygınlaşan bioenerji hakkında medya ve tvlerinde ilgi göstermesi memnunluk verici oldu. Bunun dışında da yazının devamında bioenerji tedavi alanları hakkında kısa yazımızda sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bioenerji Nedir? Bioenerjinin hangi alanlarda tedavisi uygulanır? Bioenerji uzmanı kimdir? Soruları, günümüzde ortaya çıkan yeni alternatif tıp biliminin popüler sorularıdır. Bioenerji nedir? Aslında adına ne denilirse denilsin her zaman tek bir kapıya çıkan bir yöntemdir. Bütün canlılarla var olduğu kabul edilen bir güçtür. Hiç kesilmeden vücudumuzda dolaşan bir akımdır bioenerji. Bioenerji uzmanı, şifa arayan insanlar üzerinde kullanılan metotlarını uygular.

 Enerji akışı

Beyinle vücut arasında sağlanan enerji akışı ve vücudun da tüm yaşamla olan uyumlu halidir. Sürekli bir denge hali söz konusudur. Vücudun aurasında 7 adet enerji çakrası yer almaktadır. Enerji merkezi olarak kabul edilen bu çakralar tedavinin uygulandığı ana kanallardır. Bu çakralar tıkandığı zaman vücudun enerji akışı sekteye uğramaktadır. Bioenerji uzmanı kişilere göre 1 ve 7 numaralı çakralar arası enerji kanalı kabul edilmektedir.

Önceden hastalık tespit edilir mi ?

Hastalıklar, kendilerini fiziksel olarak belli etmeden önce enerji sistemimizde ortaya çıkmaktadır. Bu hastalıkların çoğunluğunu psikolojik nedenler oluşturmaktadır. Özetle bedenin olumsuz duygu ve düşünceleri buna sebep oluşturmaktadır. Azınlıkta kalan kısmı ise genetik veyahut çevresel etkiler sebebiyle oluşmaktadır. Bioenerji uzmanınız eğer gerçekten işin uzmanı ise sizin söylemenize gerek kalmadan rahatsızlıklarınızın hepsini tespit edebilmektedir. Öfke, sinir , korku vb. olumsuz duygu ve düşünceler vücudunuzun sağlıklı olan sistemlerini çökertmektedir. Bu da enerji girişi olan çakraları ve enerjinin vücutta dolaşımını bozuyor. Bu noktalarda ise artık hastalıklar başlıyor.

Öfke ve Üzüntü

Öfkelenmenin ve üzüntünün aslında birçok rahatsızlığa neden olduğu ortaya konulmuştur. Bunlardan birkaçı; Felç, kanser, tümör, kalp krizi, tansiyon vb.dir. Zaten hep halk arasında da demez miyiz? Kederden kendini yedi bitirdi…

Psikolojik etkenlerin de birçok hastalığa neden olduğu birçok uzman tarafınca defalarca kanıtlanmış etkenlerdendir. Bu bağlamda bioenerjinin tedavi alanlarına şu örnekleri verebiliriz; bağışıklık sistemi, eklem ağrıları ve romatizmal ağrılar, uykusuzluk problemleri, metabolizmal sorunlar, migren ve baş ağrıları, cinsel problemler, vücut dengesi, psikolojik ve ruhsal doyum, panik atağı ortadan kaldırır ve modern tıpla da birlikte kullanılmaktadır. Seanslar sonrasında çeşitli ağrılar, kronik yorgunluklar, felçler ve kalp hastalıkları gibi alanlarda şifanın etkileri gözlemlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir