Bioenerji Eğitimi Nedir? Bioenerji Eğitimi Nereden Alınır?

Bioenerji eğitimini kısaca şöyle açıklayabiliriz, bioenerji eğitimleri, kendinde bioenerji şifa enerjisini toplayan hisseden bunu uygulayan kişilerin aldığı eğitimdir. Eğitim herkese açık olduğu kadar, kendinde bu gücü hissedenler içinde oldukça faydalıdır.

Bioenerji eğitimlerinde kişinin kendi öz gerçeği ile bağlantıları oluşturan varlığımızın tüm parçalarına ulaşmamızı sağlayan  ve tüm evrenle bağlantı kurmamıza yardım eden  beşinci boyut şifa enerjilerinin öğrenilmesi ve kullanılması metotları öğretilir.

İçinizdeki potansiyel, iyileştirici gücü hissediyorsanız yada halen uyguluyorsanız bu eğitim sizin için ve bu yazımız size göre. Sizler de içinizde şifa yeteneği olduğunu düşünüyorsanız danışmaktan çekinmeyin.

Bioenerji eğitiminin amacı nedir?

Eğitimin ilk amacı, hiç eğitim almadan seans uygulayan ve şifayı aktardığı kişilerden aldığı negatif enerjilerden kurtulmasını öğrenmektir. Yani negatif enerjilerin etkisi almadan şifa verebilmektir. Bunun için seans tekniklerinin öğretilmesi ilk amaçtır.

Bu eğitimlerde enerji şifasını uygulayan enerjistlerdir. Bu eğitimlerde bedenin bilinçsiz akıl ve enerji dengesi ile direkt temasa geçilir. Bu temaslarda bizim iyi olmamızı engelleyen kapıların açılması sağlanır. İdeal olan enerji akışına kavuşmamız sağlanır. Bio enerji eğitimlerinde geçmişe bağlı birçok hastalığımızın kökleri takip edilerek dengesizliğin takibi yapılır.

Duygusal bağlarımızı keşfederiz. Bio enerjinin dengelenmesi doğu ve batı tıbbının bir sentezi olarak görülür. Bio enerji eğitimlerinde  kişinin hayat enerjisi üzerindeki negatiflikleri ortadan kaldırmak için vücudun enerji dengelerinin yeniden düzenlenmesi amaçlanır. Modern tıp yöntemleriyle birlikte insan sağlığının düzelmesi ve korunması amaçlı kullanılan çok eski bir alternatif tıp yöntemidir.

Bioenerji eğitiminin detayları

Bioenerji eğitiminde detaylara girersek; Başvuran kişilere ne anlatıyoruz ? Neler öğreniyorlar ? Neler yapabilirler ?

Enerjiyi hisseden kişiler bilinçli yada bilinçsiz şifa tekniklerini uygulamakta ancak seans sonrası, seans uyguladığı kişinin hissettikleri hissetmekte yada benzer sıkıntılara maruz kalmaktadır.

  1. Eğitimde önceliğimiz gerekli tüm teknik bilgileri vermek ve gerekli olanları öğretmektir.
  2. Eğitimde en önemli önceliğimiz, bioenerji uygulayıcısının, seans alan kişiden negatif yada yansıma almadan seansı gerçekleştirmesidir.
aura
aura

Bioenerji Eğitimi Nereden Alınır?

Bioenerji eğitimleri veren kurum sayısı dünyada ve ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Dünyanın birçok yerinde bioenerji eğitimi veren enstitüler, klinikler açılmış bu konuyla ilgili üniversitelerde dersler verilmeye başlanmıştır. Eğitim tercihinizi bilinen ve tecrübeli kişilerden almanız sizin için çok daha sağlıklı olacaktır.

Çok eski şifalanma yöntemi

Çok eski çağlardan beri bu yöntemler şifacılık kodlarına sahip insanlar tarafından halk hekimliği adı altında yapılmaktadır. Bioenerji eğitimlerinde enerji , denge aura ve çakraların insan vücudundaki etkileri öğretilir.

Bioenerjinin nasıl ve hangi durumlarda uygulanacağı ,uluslararası standartlarda detaylı bir şekilde anlatılır. Bio enerji eğitimlerine katılan kişiler bu programların bitiminde detaylı bir şekilde bu uygulamaları nasıl yapacağını öğrenir ve uzman belgelerini yani sertifikalarını alırlar Bio enerji eğitimlerinde  vücudun iç dinamiklerinin nasıl harekete geçirileceği ve dengeyi sağlama metotları öğretilir.

Bioenerji evrensel yaşam enerjisini içinde barındıran pozitif yönde bir şifa enerjisidir. Evrende bulunan bütün canlı, cansız varlıklarda mevcuttur. Bioenerji kozmik bir enerjidir. İnsanın doğuştan itibaren yaşamı boyunca taşıdığı bir şifa enerjisidir.

İnsan vücudunda hücrelerin yarattığı sürekli devam eden bir enerji akışı vardır. Bu enerji akışları, enerji formlarını oluşturur. Hücreler kendi aralarında sürekli olarak birbirleriyle iletişim halindedir. Bu akışı yönlendirmek, evrensel enerjiyi aktarabilmek için eğitim almak gereklidir.

Bu iletişim vücudumuzda düşük voltajlı elektromanyetik alanların oluşmasını sağlar.Bu enerji alanları kişin zihinsel, fiziksel ve ruhsal bileşkesini oluşturur. Vücudumuzda bulunan bu enerji dengeleri zaman zaman bozulmalar gösterir.

Kişinin yaşam enerjisinde zamanla zayıflamalar ve blokajlar oluşur. Hücrelere yeterince enerji akışı sağlanamaz.Kişilerin yaşadığı olumsuz çevre koşulları veya ruhsal negatiflikler, hastalıklar  kişininin yaşamsal enerji dengesini bozar.

bioenerji eğitimi
bioenerji eğitimi

Bioenerjist kimdir ?

Bioenerji uygulamalarını yapan kişlere bio enerjist denir. Bioenerjistler bu işin eğitimini almış uzman kişilerdir. Hastanın sorunlarını derinlemesine dinleyerek seans sayısını belirler. Adeta bir mercek görevi yaparak yaşamsal hayat enerjisini kişilere aktarırlar.

Vücudumuzda bulunan bio enerji sadece bedenimizle sınırlı değildir. Bedenimizin dışınıda adeta kalkan gibi koruyan bir enerjidir. İşte bu enerji bütününe aura denir. 

Auranın negatiflere etkisi

Auramız bizi dışarıdan gelecek olan bütün negatif etkilere karşı korur. Ancak zaman zaman bu enerji kalkanında yırtılmalar ve zayıflamalar görülür. Hücrelere yeterince enerji giremez. Bedenimizde hücrelere enerji akışını sağlayan giriş noktaları vardır. Bunlara çakra denir. Bedenimizde 7 ana adet çakra vardır.

Zaman zaman bu çakralarda tıkanmalar ve zayıflamalar oluşur. Auramız zayıflar. Bütün olumsuzluklara,  negatifliklere ve hastalıklara karşı korumasız kalırız. İşte bu gibi durumlarda bioenerjist bu çakraların açılmasını sağlayarak enerjinin vücuda girişini sağlar.Enerji dengesinin tekrar düzene girmesine yardımcı olur.

Eğitimin detaylı olması şart

Bio enerjistin bütün bunları doğru ve düzgün bir şekilde gerçekleştirebilmesi için iyi ve detaylı bir eğitim alması gerekir.

Her konunun detaylı anlatımı şarttır. Bioenerji eğitimlerinde vücut bir bütün olarak ele alınır. Çünkü duygusal, zihinsel ve bedensel enerji alanları iç içe geçmiş bir bütün olarak tedavi edilir. Bu tekniklerle hücrelerdeki DNA kodları yeniden düzenlenir. Evrende var olan enerji kanallarıyla kişilerde ki enerji kanalları birbirleriyle uyumlu hale getirilir.

Bağışıklık sistemi

Eğitimde, bedenin bağışıklık sistemini güçlendirecek teknikler öğretilir. Bu teknikler var olan hastalıkların iyileşmesine yardımcı olduğu gibi koruma amaçlıda kullanılır. Bioenerjist evrendeki enerjiyi yoğunlaştırarak ve özel teknikler kullanarak kişiye aktaran kişidir.

Materyal kullanılmaz

Bio enerji uygulamalarında herhangi bir cihaz, materyal, alet veya ilaç kullanılmaz. Bio enerjist ile kişi arasında yaklaşık 20 -30 cm mesafe vardır. Bio enerjist avuç içlerinde toğladığı bu yoğunlaşmış enerjiyi kişiye uzaktan bir iletki görevi yaparak aktarır.

Yan etkisi var mı ?

Amaç çakraların açılması ve enerji akışının düzenli bir şekilde sağlanmasıdır. Bu uygulamaların hastaya hiçbir yan etkisi yoktur. Bio enerjist aldığı eğitimlerde bu uygulamaların nasıl yapılacağını öğrenir. Bio enerji eğitimi alan kişilerinde bazı özellikleri olması gerekir.

Örneğin pozitif bir enerjiye sahip  güçlü aurası olan kişilerin eğitimleri ve uygulamaları daha iyi neticeler verir. Bio enerji uygulamalarından önce ve sonra bioenerjistin negatif enerjilerden arınması gerekir. Bio enerji eğitimleri günümüzde alternatif tıp yöntemi olarak verilir. Çok eski çağlardan beri bilinen ve kullanılan halk hekimliği dalına girer. Bazı kişilerin yaşam kodlarında şifacılık kodları da vardır.

Son zamanlarda eğitimin süresi, sınıflandırılması, numaralandırılması hakkında sorular gelmektedir. Asıl soru içinizde yada hissettiğiniz, yani ellerinizde bu gücünüz var mı ? Varsa siz şifacı ve bioenerji uzmanı olabilirsiniz.

Bunun bir İngilizce dil kursu olmadığını unutmayınız.Bununla beraber birebir eğitimi şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Dünyada alternatif tıp : Bioenerji

Dünya sağlık örgütüde, bio enerji uygulamalarını alternatif bir tıp yöntemi olarak kabul etmiş ve benimsemiştir. Bio enerji eğitimlerinde  hastanın vücuduna pozitif enerjinin nasıl giriş yaptığı ve buradan vücuda nasıl dağılım gösterdiği uygulamalı olarak gösterilir.  Buradaki asıl amaç vücuttaki tüm negatif enerjinin dışarı atılmasını sağlamaktır.Yapılan eğitimlerde, uygulamalarda ki amaç kişinin yaşam enerjisinin canlılığının sağlanması  kaliteli ve mutlu bir hayat sürmesine yardımcı olmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir