Dünyada bioenerji

Özellikle ABD, İngiltere, İrlanda, Çin, Japonya, Rusya, Azerbaycan, bazı Arap ülkeleri, AB ülkeleri ve bilhassa İngiltere’de bioenerji oldukça gelişmiştir. Tamamlayıcı tedavi yöntemleri (Bioenerji) 1976 yılında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilmiştir. Bioenerji eğitimi bu ülkelerde oldukça yaygındır.

Buda alternatif tıp ilkelerini kullanarak şifa için yeni yaklaşımların geliştirmiş ayrıca itibarını oldukça arttırmıştır.

Üniversitelerde, tıp fakültelerinde (kürsülerinde), enstitülerde bioenerji eğitimi verilmektir.

Ayrıca dünyanın tüm uygar ülkelerinde de bioenerji tıbbına karşı ilgi artmakta, bioenerji giderek daha iyi tanınmakta, hastalıklarla mücadelede etkin şekilde uygulanmaktadır.

ABD de uygulama

Artık ABD’de ünlü cerrahlar programa koydukları çok ağır ve kritik ameliyatlardan önce, hastalarının en az bir hafta bioenerji seansı almalarını sağlamaktadır. Böylece yapılacak olan operasyonun güçlendirilmiş bir vücut ile cereyan etmesi, başarının garantilenmesini temin etmek yoluna gitmektedirler.

Amerika Birleşik Devletlerinde yaşayan ünlü kalp cerrahımız sayın Prof. Dr. Mehmet Öz görev yaptığı Columbia Presbyterian Tıp Merkezi’nde Batı tıbbıyla (Alopatiyle) Doğu tıbbını birleştirerek bioenerji ile şifada yeni bir ufuk açmıştır.

(“ŞİFAYI YÜREĞİNDE ARA”, ALTIN KİTAPLAR, 1999)

Bu kitapta Sayın Prof. Dr. Öz, ABD hastanelerinde yaklaşık olarak 30.000 bioenerjistin, diğer branş hekimleriyle birlikte çalıştığını, ameliyatlara hasta başında iştirak ettiklerini bildirmektedir. Yine aynı eserde batı Avrupa devletlerinde 17.000, İngiltere’de de yaklaşık 8.000 bioenerjistin hastanelerde görev yaptıkları yazılmıştır.

Böylece bioenerji ile yeni bir boyut, yeni bir ufuk açılmıştır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir