Bioenerji Seansları Ne Kadar Sürer? Nasıl Uygulanır?

Bioenerji Seansları Ne Kadar Sürer ?

Bioenerji seansı, 30 ila 45 dakika arasında sürmektedir. Bioenerji Seansı sessiz, sakin ortamda gerçekleşir.

Bioenerji Seansları Nasıl Uygulanır ?

Hasta sedyede ayakkabı, çorapları çıkmış, giyinik, zarar gelmemesi için saat, telefon, yüzük gibi eşyalarını çıkarmış şekilde uzanır. Gözler kapalıdır. Olabildiğince günlük düşüncelerden uzaklaşmalı konsantre olmaya çalışmalıdır. Seans sırasında vücudunda sıcaklık, soğukluk, titreme, istem dışı ayak sallanması, uyuşma karıncalanma gibi reaksiyonlar olabilir. Bu normaldir.

Gözler kapalı olduğu halde bazı renkleri de net olarak görebilir. Genelde ilk seansta bunlar hissedilir, ilerleyen seanslarla birlikte iyileşmelerle birlikte bahsettiğimiz hisler gerçekleşir. Bu bir bioenerji seansıdır. Sonrasında büyük bir rahatlama, düşüncelerdeki yoğunluğun azalması, dinginlik ilk olarak hissedilendir. Şikayet edilen hastalığın iyileşme süreci zaten ilk 3 seansla birlikte görülmeye başlar.

bioenerji seansı
bioenerji seansı

Bioenerji Seanslarında Kimler Olur ?

Bioenerji seansında sadece hasta alınır. Nedeni ise seans sırasında aşırı olan enerji çıkışları odada bulunan kişileri rahatsız edebilir, negatif olarak etkilenebilirler. Sadece nadir durumda ebeveyn olarak belirli bir süre eşlik edebilir.

Bunların dışında fıtıklar, yürümede zorlanma , sırt-boyun ağrısı gibi şikayetlerle gelen hastalara maniplasyon (manuel terapi) uygulaması bioenerjiden hemen önce 10 yada 15 dakikalık bir sürede uygulanır.

Maniplasyon Nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz fıtıklar, skolyoz, sebepsiz ağrılar gibi hastalıklarda vücudun enerji akışını sağlamak, daha çabuklaştırmak için uygulanan blokaj kaldırma yöntemidir.

Örneğin bel fıtığı şikayeti ile gelen kişinin bel kemiğinin etrafında, sağında solunda oluşan blokajlar; fıtığa, ağrılara hatta bacaklara kadar uzanan çekmelere neden olur. Bunu ortadan kaldırmak, vücuttaki ağrıları azaltarak bitirmek için bioenerji seansından önce uygulanır. Akabinde hasta bioenerjist tarafından seansa alınır.

Maniplasyon sırasında blokaj kaplı olan bölgelerde acı hissedilebilir. Blokaj olan yerlerde elle yapılan uygulamalarda hissedilen acı blokajın kendisidir. Bu da enerji akışını kesmekte, fıtıklar, yürüme güçlüğü, tenisçi dirseği, sebebi belli olmayan ağrılar gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse fiziksel ağrı ya da hastalıkla gelen kişilere önce 10 – 15 dakikalık maniplasyon (manuel terapide denir) ardından 30 – 45 dakika süren bioenerji seansı uygulanır.

Her iki uygulamada kesinlikle, ilaç, iğne, serum benzer materyaller kullanılmaz. Elle temas sadece maniplasyon sırasında uygulanır. Bioenerji terapisi el değmeden uygulanmaktadır.

Başka hangi şikayetlerde uygulanır?

Çeşitli ruhsal sıkıntılar, depresyon, panik atak, uyku bozuklukları gibi nedenlerle gelen hastalar ise sadece bioenerji seansı uygulanır.Tüm terapilerle iyileşmeleri hasta, kendisi hissetmeye, farketmeye seanslar ilerledikçe de ağrılarının ya da sıkıntılarının düzelmeye başladığını fark edecektir. Ağrısız yaşamak herkesin hakkıdır. Unutulmamalıdır ki birçok hastalığın nedeni zihinsel sorunların bozduğu enerji bedeninde ki düzensizliktir. Enerji bedeni düzenli ve güçlü tutulduğunda hastalıklara karşı dirençli bağışıklık sistemimizi güçlü tutarız.

Bioenerji Seansları Ne Kadar Sürer? Nasıl Uygulanır?” için 10 yorum

 • 28 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:44
  Permalink

  Bioenerji hakkında gerçek bilgiler. Teşekkürler.

  Yanıtla
  • 2 Ocak 2019 tarihinde, saat 08:12
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz Metin bey.

   Yanıtla
 • 15 Şubat 2019 tarihinde, saat 01:53
  Permalink

  Açıkçası bioenerji ve bioenerji seansı hakkında ciddi bilgiler edindik. Teşekkür ederiz.

  Yanıtla
  • 18 Şubat 2019 tarihinde, saat 08:59
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • 18 Şubat 2019 tarihinde, saat 10:48
  Permalink

  Kısa İstanbul ziyaretimizde 3 seans alabildim, ancak bioenerji seansının ne kadar etkili olduğunu görmek gerçektende çok ama çok şaşırtıcı oldu. Bir hafta geçmesine rağmen bioenerji seansının etkisi devam ediyor olması mucizevi.

  Yanıtla
  • 18 Şubat 2019 tarihinde, saat 11:17
   Permalink

   Ziyaretiniz ve yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   Yanıtla
 • 20 Şubat 2019 tarihinde, saat 07:58
  Permalink

  Bioenerji konusunda gerçekten faydalı bilgiler. Parapsikolojinin bioenerji kısmından faydalanabilinecek makaleler.
  Bioenerji ve bioenerji seansları hakkında detaylar için teşekkürler.İlk fırsatta deneyimlemek için seans alacağım.

  Yanıtla
  • 21 Şubat 2019 tarihinde, saat 16:14
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz, bioenerji seansı için bekleriz.

   Yanıtla
  • 3 Aralık 2019 tarihinde, saat 18:16
   Permalink

   Aysel hocama teşekkürler:)

   Yanıtla
   • 19 Aralık 2019 tarihinde, saat 13:39
    Permalink

    biz teşekkür ederiz….

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir