Herkeste Bioenerji Var mı?

Bioenerji yaşam enerjisidir ve yaratılan bütün varlıklarda vardır. Bioenerji fiziksel olarak bedeninize açık olan çakralar tarafından iletilir. Bioenerjinin kaynağı nefesimizdir. Hücrelere canlılığı sağlayan nefes sayesinde yaşamımızı sürdürürüz.

Yaşadığımız büyük sıkıntı ve travmalarda, ani gelişen olaylar karşısında farkında olmadan nefesimizi tutarız. Negatif duygular, soy ağacımızdan gelen negatif olasılıklarda nefesimizde değişikliklere sebep olur. Buda çakralarımızın kapanmasına auramıza aktarılan enerjilerde kısıtlanmalara sebep olur.

Evrensellik

Bioenerji evrensel yaşam enerjisidir. İnsanlardaki bioenerji diğer canlılara oranla daha güçlü ve yüksektir. Ancak birçok kişi sahip olduğu  bioenerjisini uygun ve doğru bir şekilde yükseltemez. İşte böyle durumlarda bioenerji uzmanları evrensel yaşam enerjisini kişilere aktararak doğru bir yön verebilirler. Aynı zamanda bioenerji şifa enerjisidir.

Ruhsal ve Aile İlişkisi

Bioenerji ruhsal yapımızı da düzenler. Aile , sosyal ve iş alanındaki ilişkilerimizde tüm sistemler düzgün işliyorsa başarılı ve mutlu olmamızı sağlar.

Eğer akışta bir tıkanıklık yada yavaşlama varsa birçok sorunla karşılaşılması muhtemeldir. Yaşama gücümüz olan bu enerji insanın elektromanyetik alanıdır. Yapılan çalışmalarla insanların enerji alanları çok rahat görüntülenebiliyor.Bizler bu kaynağı evrenden alıyoruz.Evrende yaşayan tüm canlılar bu enerji ile kaplıdır. Bio enerji devamlı akış  halinde ve bazı kişiler tarafından kolayca hissedilebilen ve kontrol edilebilen bir enerjidir.

Günlük Hayatta Enerji Akışı

Günlük hayatın içinde enerji akışımızda kesintiler yaşarız. Buda bizim enerji akışımızı değiştirir.Olumsuz düşünceler ve stres çakralarımızın kapanmasına sebep olur.Bu gibi durumlarda mutlaka durup bu düşünce ve olumsuzluklardan uzaklaşmak  için pozitife yönelmeliyiz.Kıskançlık kötü söz halk arasındaki deyimiyle nazar, kötü göz ,dedikodu v.b. sosyal hayatta karşılaştığımız olumsuzluklardır.

Aynı zamanda iç dünyamızdaki travmalar, huzursuzluklarda bioenerjimizi kısıtlar.Bedenimizdeki ve ruhumuzdaki enerji dengesini bozar. Bioenerji dalı 7 seviyeden oluşur.

Bioenerji Seviyeleri

  • Eger bedenimiz ve bağışıklık sistemimiz güçlüyse çok sağlam bir FİZİKSEL DUYUM alanımız olacaktır.
  • düzey ise hisler ve duygularla ilgilidir.Duygusal seviyesiz güçlü ise kendinizle barışık ve yüksek bir enerjiye sahipsinizdir.
  • Akıl düzeyi mantığımızı ve zihnimizi bize iyi hizmet eder ve pozitif düşüncelerle kaplıysa net bir zihne ve güçlü bir enerjiye sahibiz demektir.
  • Alan ilişkilerimizi kapsar. Evrendeki her şeye enerji akışımızı kontrol eder. Bu enerji alanının kaliteli ve yüklü olması bizi sağlıklı mutlu bir birey yapar.
  • Düzey irade seviyemizdir. İnanç sistemimizi ilahi iradeyi temsil eder. Eğer kendimizi bu ilahi çizgiye getirebiliyorsak bio enerjimiz çok güzel yüklenmiş demektir. Bu tamamen insanın inandığı şeyle ve duygularla ilgilidir.
  • Düzey beden auramızı çevreleyen ve her yöne yayılan ışık sistemimizdir. Her yöne yayılan bu ışık akışları ruhumuzun ve bilinç altımızın ne düzeyde olduğunu gösterir. Eğer bu ışık hızının seviyesi içinde bulunduğumuz psikolojik ve ruhsal travmalar yönündendir. Bu seviyenin yüksekliği bize mutluluk ve sevinç katar.
  •  Düzey ise ruhsal ve bedensel olarak mutlu ve sağlıklı olduğumuzda oluşan yüksek titreşimlerdir. Bu düzey yüksek ve güçlü olduğunda evrenle zihnimiz bütünleşir, ilahi gücü daha rahat hissederiz. Evrenin bir parçası olduğunu hissederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir