Reiki Nedir? Reiki Enerjisi Nasıl Çalışır?

Reiki Nedir?

Reiki nedir? Reiki, evrensel yaşam enerjisi demektir kısaca. 19.yüzyıl sonlarına doğru Japon Dr. Mikao Usui tarafından keşfedilen ve içinde yaşadığımız enerjidir. Reiki bir ‘’el alma’’ ‘’el verme’’ durumudur.

Reiki insanlara iyilik getiren enejidir. Şifa özelliği ve süreçleri kolaylaştırma etkisi vardır. Reiki başkalarına iyilik verirken kullanıcının da iyileşmesini sağlar.

Reiki Enerjisi Nasıl Çalışır ?

Reiki enerjisini hissetmek için avuçlarınızı birbirine sürtün, karşılıklı tutarak titreşimi hissedin. Daha sonra kendinize şifa vermek için bir elinizi karnınıza, bir elinizi gögsünüze götürün ve vücudunuzdaki akışı algılamaya çalışın. Bu şifa enerjisinin tüm hücrelerimize ulaştığını düşünerek 5-10 dakika gözlerinizi kapalı tutup bu yaşam enerjisine teşekkür edin.

reiki
reiki

Günlük hayatımızda durup bu seansları yapmalı ve bize sunulan enerjinin farkındalığını hissetmeliyiz.

Reiki Metotları Nelerdir ?

Reiki kişinin kendisine bu enerji akımını sağlayabileceği gibi başkasına da el temasıyla aktarabileceği bir metotdur. Akapunktur ile uyumlu olarak kullanıldığında iyileşme etkisi gösterir. Acıları hafifletir şifa süresinin hızlanmasına sebep olur.insanların yaşam enerjilerini arttırır.

Reikinin alternatif tıpla bir ilgisi yoktur. İnsanın sahip olduğu potansiyel enerjiyle alakalıdır. Reiki’ye ‘’ her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi’’ demekte yanlış olmaz.

Buna rağmen hiçbir inanca veya dine bağlılığı yoktur.İnsanlardaki ruhsal farkındalığının artmasını sağlar. Öğretmenden öğrenciye aktarılır. İnsan yeteneğine dayalı bir öğreti değildir. Şifanın saf ve evrensel halidir.isteyen herkes öğrenebilir. Ve bu uygulamaları ömrünün sonuna kadar rahatça kullanabilir. Vücuttaki ağrılaı ve stresi azaltır. Hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur. İnsanları pozitif bir forma sokar.

Şifa Enerjisi

İyileştirme şifa enerjisi bizim yaşam enerjimizde vardır. Her insanın bu enerjiyi alma seviyesi farklıdır. Bu enerjiyi az aldığımızda vücudumuzdaki sistemlerde problemle oluşmaya başlar. Çakralar vasıtasıyla aldığımız bu enerjideki azalmalar bizim ruhsal bedensel ve zihinsel durumumuzu etkiler.

Reiki Enerjisi

Reiki enerjisiyle bağlantı da olarak yaşamak gerekir. Bu enerjiyle ilk tanıştığımızda kendimizde güven duygusunu hissederiz. Bağışıklık sistemimiz üzerinde de olumlu etkileri vardır. Tıbbı tedavilerin yanında destekleyici bir rol oynar.

Ayrıca bunların dışında günlük hayatta karşılaştığımız stres ve problemler ile başa çıkmamızı kolaylaştırır. Uykusuzluk, huzursuzluk, motivasyon problemleri, iş yaşamında bolluk  ve bereket isteyen insanlar, üniversite sınavına girecek öğrenciler ve ebeveynler bile reiki seansların dan faydalanma yoluna rahatlıkla gidebilirler. Özellikle şifacılık konusunda özel yeteneği olan insanların bu sistemle tanışmaları ve kullanmaları çok yarar sağlar.

Unutmamak gerekir ki evrensel yaşam enerjisi devamlı akmaktadır. Bu evrensel akışın farkına varmamız ve güven duygusunu hissetmemiz gerekir. Reikinin amacı bütün negatif formlardan uzaklaşıp pozitif bir bilince ulaşmaktır. Bunun içinde hayatımızı evrenin bize sunduğu yaşam enerjisiyle ödüllendirmeliyiz.

Reiki Nedir? Reiki Enerjisi Nasıl Çalışır?” için 2 yorum

 • 20 Aralık 2018 tarihinde, saat 16:24
  Permalink

  Elinize sağlık ne güzel anlatmışsınız

  Yanıtla
  • 21 Aralık 2018 tarihinde, saat 00:03
   Permalink

   Biz teşekkür ederiz ilginiz için.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir