Bioenerji ve Reiki Arasındaki Farklar

Bioenerji ile reiki arasında farklar vardır. Alternatif tıp dalları arasında sayısız enerji kanalları vardır. Bu kanallardaki frekanslardan her biri ayrı ayrı işlev görmektedir. Reiki tarihin ilk çağlarından beri birçok uygarlık tarafından değişik isimlerle kullanılan alternatif bir tıp yöntemidir.

Çok uzun zamanlar önce Usui isminde bir bilgin herkesin kullanabileceği bir yöntem geliştirerek uygulamaya sokmuştur. Reiki herkesin iyi bir eğitimle öğrenip, uygulayabileceği güçlü bir enerji yöntemidir.

Reiki insanın bu saf enerji sayesinde arınmasını ve güçlenmesini sağlar. İnsanın kendi enerjisini arttırması konusunda bir sınır yoktur. Buradaki temel esas vücut içindeki tüm negatif blokajları açıp sistemi düzgün hale getirmektir. Reikiyi bu eğitim sistemini almış herkes uygulayabilir.

Düzeltecek kanala bağlanmak ve bunu aktarabilmek esastır.

Uygulamada olan farklar

Reiki çalışmalarında tek kanalla çalışılır. Oysaki bioenerji  seanslarında koruyucu, besleyici, açıcı ve güçlendirici kanallarla çalışılır. Örneğin tümör görülen bir yere güçlendirici bir enerji kullanılmaz aksine kesici enerji kullanılır. Böylelikle de beslenmeyen güçlenmeyen tümörler zamanla yok olur.

bioenerji ve reiki arasındaki farklar
bioenerji ve reiki arasındaki farklar

Reiki her varlıkta bulunan yaradılışın devamını sağlayan bir şuurdur. Buda bize evrensel enerjiyi kullanma fırsatı sunar.

Bioenerji ise elektromanyetik alanımızda ve çakralarımızda bulunan enerji akımının bedenimize ve ruhsal durumumuza aktivasyonunu sağlar. Bedenimizdeki enerjinin yükselmesine sebep olur.

El verme mi ? Eğitim mi ?

Reiki ise el verme metodu ile yapılan bir yöntemdir. Oysa  bio enerji uzmanının mutlaka bu eğitimleri ve metotları öğrenmesi ve genlerinde şifacılık kodları varsa bunu bilimsel çalışmalarla güçlendirmesi Bioenerjist olarak çalışması gerekir.

Dr Zdenek Rejdak Bioenerjiyi enerji dengesi bozulmuş bir kişinin doğru enerji aktarımı sağlanarak yeniden dengesinin kurulması şeklinde ele alır. Ona göre bu Bio enerji aktarımla uzak mesafedende olur.

Reiki nasıl uygulanır

Reiki eller aracılığıyla uygulanan bir tekniktir. Oysa Bioenerjide mercek görevi gören Şifacı Bioenerjist bu görevi üstlenir. Reikide elle temas yapılan bölgenin üzerinde en az 3 – 10 dakika arasında durulur. Normal bir reiki seansı takriben 40 – 60  dakika arası olur.

Reiki seanslarında inancınız olsa da olmasa da aynı ölçüde şifa bulabilirsiniz. Ancak inanarak ve güçlü bir şekilde odaklanmak daha etkin  sonuçlar doğurur.

Reikiyi bioenerjiden  farklı kılan en büyük şey ise uygulandığında insanı çevreleyen  enerjinin daha fazla hissedilmesidir. Bioenerji ile reiki süresi aynı olan seanslarda bile uygulanan enerji vücutta daha uzun süre kalır. İnsanın ruhsal, fiziksel, ve zihinsel sistemleri  üzerinde aynı anda etki gösterir.

Bioenerji ve Reiki Arasındaki Farklar” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonRandevu için arayınız