Bioenerji

Bioenerji, her canlının kendine ait olarak aktive edilmiş enerjisidir. Bioenerji, yaşama dönük, sağlık, canlılık akımı anlamında olan pozitif bir enerjidir.
Bu yazımızda bu konu hakkında detaylar vereceğiz.

Bioenerji  bedenimizde frekanslar ve devamlı akan enerjitik dalgalar halinde bulunan bir yaşam enerjisidir. Bu enerji insan vücudunda bulunan tüm hücreleri canlı tutan hücrelerin birbirleriyle iletişimini sağlayan aktif bir enerjidir.

bioenerji sağlıktır
enerji sağlıktır

Bio enerji ye kelime anlamı olarak bakıldığında biolojik enerji de denebilir, doğal enerji  de olarak da adlandırılabilir.

Negatif Kodlar

Zihnimiz, hayatımız boyunca yaşadığımız negatiflikleri kodlar. Kodlanan bu negatiflikler üzerimizde olumsuz enerjilerin kalmasını, başarısızlıkları, mutsuzlukları ve hastalıkları çeker. Negatif enerjilere maruz kaldıkça yaşam enerjimiz azalır. Vücudumuzda blokajlar oluşur. Vücudumuza enerji akışını sağlayan çakralardır. Çeşitli sebeblerle kapanan bu çakralarımız enerji akışının girişini engeller ve zayıflar.

Vücudumuzdaki sistemlerin birbirleriyle uyumlu çalışabilmesi için enerji akışının doğru alınması gerekir.

bioenerji
bioenerji seansı

Çakra nedir

Bedenimizde bulunan bu enerji istasyonlarına çakra denir. Çakra, bazı inanç sistemlerine ve Hindu geleneklerine göre dönüş veya girdap anlamına gelir. İnsanlarda bulunan enerji merkezlerinin girdap şeklinde dönen enerji merkezlerinden oluştuğuna inanılır. Onun için bu sisteme çakra adı verilmiştir.

– Doğu tıbbında kabul edilen yaygın bir teoriye göre bedenimiz sadece fiziksel bir bütünden ibaret değildir. Vücudumuzu dolaşan kanımız dışında bütün hücrelerimizde var olan ve bütün vücudumuzu dolaşan bir enerjimiz de vardır. İşte bu enerji akışı bizi canlı ve hayatta tutar.

– Çakralarımızın bulunduğu bu merkezlerde enerjimiz uyumlu bir şekilde  çark gibi döner. Bedenimizde bulunan bu enerji merkezlerimiz ne kadar güçlüyse o kadar canlı ve enerjik oluruz.

– Çakra kelimesi Sanksritçe dilinde çark anlamına gelir. Vücudumuzda 7 ana çakramız vardır. Bu çakraların uyumlu olmadığı dönemlerde enerjimiz kısıntıya uğrar ve bedenimiz bütün negatifliklere açık kalır. Böyle bir durumda bunun nedenlerini bulup vücudumuzda bulunan 7 ana temel çakranın dengelenmesini sağlamak gerekir.

Aura

Aura, canlıların bedenlerinden yayıldığı kabul edilen  tinsel veya panaromal anlamda kullanılan, ışınımla gitgide yayılan  elektromanyatik alana verilen isimdir. Evrensel hayat enerjimizi içeriye alarak yaşamımızı sürdürmemizi sağlayan çakralar auramızda bulunur.

-Doğuştan var olan yaşamsal bioenerjimiz sadece bedenimizle sınırlı değildir. Aynı zamanda bedenimizin dışını da bir koruma kalkanı gibi sarmıştır. Ne kadar güçlü bir auramız varsa dışarıdan gelebilecek negatifliklere ve olumsuzluklara karşıda o kadar dirençli oluruz.

-Zaman içinde yaşadığımız olumsuzluklar, dışarıdan gelen negatiflikler auramızın zayıflamasına ve yırtılmasına sebep olur. Bu durumda hastalıklara ve ruhsal bozukluklara açık hale geliriz. Auramızın  birkaç çeşit katmandan oluştuğuna dair bilgiler olsada 4 ana katmandan oluştuğuna dair ortak bir kanaat vardır.

Bu katmanlar

 • zihinsel beden
 • eterik beden
 • duygusal beden
 • ruhsal bedendir

-Bu her bir katmanın kendine özgü işlevleri ve fonksiyonları vardır. Aura varlıkları koruyan atmosfer gibi bizimde bedenimizi sarıp koruyan bioenerji kalkanıdır.

Kozmik enerji

Bu enerji alanı kozmik kaynaklı bir enerjidir. Kaynağını yaşam enerjisinden alır. Bilim adamları tarafından elektromanyetik bir enerji alanı olarak kabul edilmiş, yapılan çalışmalarda bu enerji alanları görüntülenmiştir. Bu enerji yüksek frekanslı bir enerjidir. Yeryüzündeki bütün canlıların hepsi bio enerji ile çevrelenmiştir. Evren bioenerjinin kaynağını oluşturur.

Bu kaynak doğadan gelmektedir. Evrensel yaşam enerjisi olan bioenerji sürekli hareket ve akış halindedir. Bio enerji insan vücudundaki doğal enerji akışının düzenli çalışıp çalışmadığını inceler. Düzenli çalışan bir enerji akışı bizi hatalıklardan ve negatifliklerden koruyarak canlı ve sağlıklı olmamamızı sağlar.

Bioenerjinin  tarihsel geçmişi

tarihsel şifa aletleri
tarihsel şifa aletleri

Bioenerjinin geçmişi, insanlık tarihi kadar eskidir. İlk bilinen uygulamaların  orta asya Tibet bölgesinde şaman Türklerinin başlattığı ve bundan 18bin yıl önce bu uygulamaları kullandığı bilinmektedir.

Bioenerji uygulamaları daha sonra hızla dünyanın birçok yerine ulaşmış oralarda da bu uygulamaların yapıldığı görülmüştür. Doğu Asya, Çin, Hindistan bu uygulamaları kullanmaya başlamış daha sonra Roma, Mısır gibi uygarlıklarda da kullanım yöntemleri benimsenmiştir.

Birçok yayında 20 yy başında Rus bilim adamları tarafından keşfedildiği söylensede çok eski uygarlıklar tarafından keşfedilen bu alternatif tıp yöntemi Ruslar tarafından uygulanabilir hale getirilmiş ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır.

Bioenerji” için 8 yorum

 • 21 Şubat 2019 tarihinde, saat 16:04
  Permalink

  Bioenerji konusunda detaylı ve açıklayıcı bilgiler. Parapsikolojik konu olmasına rağmen bioenerji ve bioenerji hakkında anlatabilecek en iyi makale. Teşekkürler.

  Yanıtla
  • 21 Şubat 2019 tarihinde, saat 16:11
   Permalink

   Yorumunuz için teşekkür ederiz. Bioenerji seansları için mutlaka danışınız.

   Yanıtla
 • 23 Şubat 2019 tarihinde, saat 03:36
  Permalink

  Merhaba
  Yazınız ilgi çekici, bu tip hisler yada olaylar sık olmasada başıma geldi.
  Bioenerji nedir bu konuda fikir sahibi oldum. Bioenerji uzmanı seansları kendisi mi yapıyor ?

  Yanıtla
  • 26 Şubat 2019 tarihinde, saat 12:06
   Permalink

   Merhaba
   Evet bioenerji uzmanımız Aysel Pekersoy bioenerji seanslarını sadece kendisi yapmaktadır.

   Yanıtla
 • 26 Şubat 2019 tarihinde, saat 01:46
  Permalink

  Bioenerji makalenizi okudum, bioenerji hakkında detaylı ve anlaşılabilir yazınız için teşekkürler.
  Bioenerji seansı için randevu almalımıyız. ?

  Yanıtla
  • 26 Şubat 2019 tarihinde, saat 12:03
   Permalink

   Merhaba
   Bioenerji seansı için 0534 390 1658 nolu telefondan randevu almalısınız.

   Yanıtla
 • 26 Şubat 2019 tarihinde, saat 02:22
  Permalink

  Bioenerji ve aura hakkında gerçekten yararlı bilgiler, deneyimlemek gerek.
  Bioenerji hakkında geçerli açıklamalar. teşekkürler.

  Yanıtla
  • 26 Şubat 2019 tarihinde, saat 12:00
   Permalink

   Biz size teşekkür ederiz. Bioenrji seansı için randevunuzu telefon ile alabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonRandevu için arayınız