Bioenerji Hakkında Bilinmeyenler

Bioenerji hakkında birçok bilinmeyenler vardır. Hayatımızın büyük bir çoğunluğu hatta bir gün içerisinde sürekli bizi bulan olumsuzluklar, fiziksel ve zihinsel rahatsızlıklar bulunmaktadır. Bu rahatsızlıklardan kurtulmak için kimi zaman çareyi doktorlarda, kimi zamansa meditasyon gibi ruhu dinlendirici eylemlerde ararız.

Bu iki alternatifin yanındaysa günümüzde ismini sıklıkla duyurmaya çalışan bir yöntem daha bulunmaktadır. Bu yönteme ise bioenerji tedavisi adı verilmektedir. Peki bioenerji nedir?

Kelime anlamı olarak Bioenerji

Kelime anlamı gözetildiğinde bioenerji kavramı doğal enerji anlamına gelmektedir. Aslında her canlının içinde var olduğu bilinen ve bu enerjinin vücut içerisindeki akışının engellenmesinin önüne geçmek için ortaya çıkmış bir şifa yöntemi de denilebilir.

Bioenerji uzmanıda bu kelimelerden türemiş bir kavramdır. Bioenerji uzmanı  diye kimlere denilir? Bioenerji uzmanları bu işin eğitimini almış kişilerdir. Çünkü uygulanan bu şifa yöntemi herkes tarafından uygulanabilse de uzman kişilerce daha etkili sonuçlar doğurabilmektedir. Bunun için profesyonellik biraz şarttır. Fakat bioenerji uzmanı olmak için herhangi bir şart aranmamaktadır.

Peki bioenerji nedir sorusunun yanı sıra, bioenerji hakkında bilinmeyenler nelerdir?

Maddeler halinde açıklamak gerekirse

  • Bu şifa yönteminin kozmik kaynaklı olduğu ve yüksek frekanslı olduğu bilinmektedir.
  • Canlıların tümünde bioenerji alanı olduğu bilinmektedir. Zaten evrenin tümünün enerji kaynağı ile çevreli olduğu bilinenler arasında yer almaktadır.
  • Bioenerjinin kaynağı olarak evren görülmektedir.
  • Enerji alanımız sabit olmamakla birlikte sürekli ve bütünsel bir şifa olarak hareket halindedir.
  • Bahsedilen bioenerji kaynağı ise doğadan gelmektedir.
  • Bioenerjinin sürekli bir akış halinde olduğu gerçeği de göz ardı edilmemelidir.

Bioenerji Nasıl Uygulanır ?

bioenerji seansı
seans görüntüsü

Vücudun ve ruhun bir bütün olarak ele alındığı ve her türlü enerji ayarının yapıldığı bioenerji herhangi bir temas gerektirmemesi ile de ünlenmiştir. Dokunmadan ve temas kurmadan uygulanabilen bu teknik, dengenizi mükemmelleştirmek üzere kurulmuştur.

Günümüzde özellikle Avrupa ülkelerinde yaygınlaşmaya başlayan bu tekniğin Türkiye’de de uygulama alanlarının genişletildiğini görebilmekteyiz. Seanslar halinde uygulanan bu şifa yöntemi alternatif bir tıp dalı olarak da görülmektedir. Kimi kesimlerce bilimsellik bakımından da kanıtlanabilirliği konuşulmaktadır.

Bu enerjinin hassas kişiler tarafından hissedilebildiği de unutulmamalıdır. Bioenerji uzmanı kişileri bu işin dışında bırakırsak tabi, onlar zaten bu enerjiyi hissetmek ve tedavisini gerçekleştirmek üzere eğitim veren kişilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir