Frekans Yükseltme

Frekans yükseltme kısaca, vücuttaki pozitif veya negatif enerji yüküne frekans denir ve yükseltmekde mümkündür. Pozitif veya negatif düşünmeye başladığımız zaman milyonlarca frekans devreye girer.

En basit şekliyle pozitif düşündüğümüz de mutlu olduğumuzda heyecanlandığımızda vücudumuz da pozitif bir frekans baslar. Negatif düşündüğümüz, üzüldüğümüzde, ağladığımızda, korktuğumuzda da negatif bir frekans baslar. Bunu başlatan duygularımız kontrol edebilen de beynimizdir.

Bu duygular yükseldiğinde vücudumuz kimyasal bir salgı salgılar. Pozitifsek yüksek bir frekansa geçeriz. Eğer negatif isek  düşük bir frekansa ineriz. Vücudumuz ve ruhumuz için en önemli şey pozitif olan düşünceleri bulup seçmek ve bilinçli düşünmektir. Negatife odaklandığımız zamanlarda yüksek frekansta olmak imkansızdır. işte bu durum ve düşünce halindeyken negatif frekans ayrılmak pozitife doğru yaklaşmak gerekir ama bu durumlar zamana göre değişim gösterir. Anlık, saatlik,  aylık,yıllık hatta çoğu zaman yıllarca süren depresif haller bu durumdan çıkmamızı engeller.

frekanslar

Negatif frekanslar

Hepimiz zaman zaman hastalanırız. Bu bizim negatif frekansa geçmemizi sağlayan çok kolay bir durumdur. Acı çekeriz zaman zaman günlük hayatımız kısıtlanır. Bu gibi zamanlarda çevremize frekansımız düştü kendimizi  iyi hissetmediğimiz serzenişlerinde bulunuruz. Acı çeken insanlar, hasta insanlar,acı olaylar,gün içinde yaşadığımız sürpriz gelişmeler vücudumuz da  frekans düşüklükleri yaratır. Bu gibi durumlarda frekans yükseltme yoluna gitmek gerekir. Bunun da insandan insana değişen çeşitli vardır. Günümüzde en çok bilinen meditasyon yoga, spor, çeşitli sanatsal aktiviteler, bunların arasında sayabileceğimiz şeylerden en bilinenleridir.

Düşünce kontrolü

Negatif  frekanstayken düşüncelerimizi kontrol edemeyiz. Oysa meditasyona geçtiğimizde düşüncelerimizi durdurabiliriz. İçimize dönüp farkındalık hissini yaratabiliriz. Beynimizden geçen düşünceleri izleyip doğru ve yanlış olanları birbirinden ayırt edebilir, sadece pozitif olanlara odaklanabiliriz.

Dışarıya çıkıp temiz havada yürümek beynimiz bol oksijen alımını sağlar güneşlenmek doğal D vitamini almamızı ve rahatlamamıza yardımcı olur. Yürüyüş yapmak ve toprağa çıplak ayakla basmak, deniz kıyısında dalgaların sesini dinlemek yapabileceğimiz basit şeylerden sadece birkaç tanesi olup kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

Frekans yükseltmenin faydası

Frekans yükseltmek bizi hastalıklardan korur stresimizi azaltır yaptığımız işlere daha kolay odaklanmamızı sağlar. Unutmayalım ki bizler ruhsal, kimyasal ve fiziksek bir bütünün parçasıyız.

İnsan ruhu negatiften pozitife doğru bir yol izler. Önemli olan negatiflik karşısında düşen frekanslarımızı olabildiğine ve elimizden geldiğince hızlı bir şekilde pozitife çevirmektir.

Her insanın olayları algılayış kavrayış ve tepkisi farklı da olsa negatif durumlarda fazla kalmamak gerekir. Bazen sevdiğimiz bir dostumuzla içtiğimiz bir fincan kahve hoş sohbet etmek bile zihnimizin dağılıp vücudumuz adrenalin ve mutluluk hormonu salgılamasına sebep olur. Buda bizi o anda bulunduğumuz negativlikten çıkarıp pozitif frekansa yükselten en basit şeylerden biridir. Sevdiğimiz şeylere odaklanıp hobilerimizi daha çok artırma yoluna gitmeli ve mümkün olduğunca yüksek frekansta yaşamanın yolunu bulmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir