Bioenerji, tedavisi olmayan ve sık tekrarlayan hastalıkların iyileşmesini sağlayan, vücudun enerji dengeleme sistemidir.

Bioenerji

Bioenerji

 

Bioenerji Nedir?

Bioenerji, vücudumuzun enerji dengeleme sistemidir. Vücudumuzun enerji dengeleme sistemi iki ana unsurdan meydana gelmektedir. Auramız ve enerji merkezlerimiz olan çakralar.

Bilindiği üzere vücudumuzda sürekli titreşim halinde olan elektromanyetik akımları vardır. Vücudumuzu ağ gibi sarar. Yaşadığımız travmatik ve üzücü olaylardan dolayı çakralarımız kapanır. Kapandığı için ana enerji merkezlerimiz zarar görmüş olur, hangi çakramız kapandıysa o çakranın altında bulunan organlar bozulur.

Diyelim ki travmatik bir durum yaşadık, örneğin ani bir yakınımızı kaybetme, boşanma ya da iflas gibi bir durumda kaldık Kendi kendimize bu üzüntülü durumdan kurtulamadık. Çakralarımız kapandığı zaman ki genelde tepe çakramız kapanır. Duygu ve düşünce bozuklukları yaşarız. Çünkü tepe çakrasının hemen altında bulunan organ beyindir. Duygu bozuklukları yaşadığımız için panik ataklar, depresyon yaşayabiliriz. Eğer sıkıntılı ve üzücü olaylar devam ediyorsa çakramız zarar görebilir.

Çünkü stres ilk olarak mideyi etkiler. Mide çakrası kapandığı zaman da mide çakrasının altında olan organlar zarar görür. Çünkü o bölgeye elektrik akımı yeterli olarak sağlanamadığı için batında olan organlar bozulmaya başlar. Onun için bizim yapacağımız işlem auramızı açarız, auramızı açtıktan sonra bioenerji merkezlerimizi 3 seansta açarız eğer bize gelen kişi hastalık odaklı gelmediyse 3 seans uygulayarak enerji bedeni temizliği ve dengelenmesi yaparak bitiririz.

Eğer kişi hastalık odaklı geldiyse bel fıtıkları, boyun fıtıkları gibi, bunları 10 ila 15 bioenerji seansı arası sürer. Bu şekilde düzenli gelindiği zaman büyük faydası görülür. Bize başvuran hastalar genellikle, depresyon, panik atak, uyku bozuklukları, stres kaynaklı rahatsızlıklar, mide rahatsızlıkları, bel ve boyun fıtıkları, Parkinsonlar, kanserler ve tümörler, çocuğu olmayan hastalar, menisküsler. Kısacası biz hastalık ayrımı yapmayız. Vücudun enerji dengeleme sisteminde nerede bozukluk var onu buluruz ve frekansları o bölgeden transfer ettiğimiz zaman o bölgede hücresel yenilenmeler başlar ve iyileşmeler görülür, sistemi kusursuz bir şekilde dengelediğimiz zaman da rahatsızlıklar iyileşir.

Çakra nedir? Aura nedir?

Aura vücudumuzu çepeçevre saran ve 1 ila 1,5 metre civarında genişliği ve çapı olan enerji kalkanımızdır. Çakra ise enerji merkezlerimizdir. 7 ana enerji merkezimiz vardır. Bu 7 ana enerji merkezlerimizden vücudumuza dengeli bir şekilde dağılır bu da enerji dengeleme sistemimizi oluşturur. Vücutta enerji kesintisiz bir şekilde dolaşıyorsa vücudumuz sağlıklıdır.

– Hastalıklara uygulamaları kaç seans yaparsınız ve bunların zaman aralıkları nedir?

– Uyku bozuklukları, panik atak, kaygı bozuklukları gibi rahatsızlıklara 8 ila 10 seans uygularız, ilk 3 gün arka arkaya gelinir, sonra haftada 2 gün düzenli bir şekilde gelinir ve bitirilir.

Bioenerji uygulamasına herkes başvurabilir mi ya da hastalık ayrımı yapılır mı?

Bioenerji de hastalık ayrımı yapılmaz, çok ağır kanser hastaları ya da tümörle ilgili sıkıntısı olan hastalar bize başvurduğu zaman ki bu tip hastalıklar görüntüleme gereken hastalıklar olduğu için 10 seans uygulama yaparız, seanslar bittikten 20 gün sonra görüntüleme isteriz, eğer vücut cevap vermişse 2 ay kadar devam edilir. Çünkü cevabını almadığımız uygulamanın sonucuna gidemeyiz, o yüzdende görüntüleme gerektirir. Diğer rahatsızlıklarda örneğin fiziksel rahatsızlıklarda, yürüme güçlüğü çeken hastalarda yine 8 ila 10 seans arası uygulama yapılır.

Çünkü ilk 4 seanstan sonra ağrılar azalmaya başladığı için, mesela aksaması varsa yavaş yavaş onlar geride kalır, görselde de bir iyileşme olduğu için de herkes tarafından da fark edilir. Alerjik hastalıklarda yaklaşık 8 seans uygulama yapılır, deri döküntüsü olan, çeşitli egzama gibi kaşıntısı olan rahatsızlıklarda da 10 seans uygulama yaparız. Aynı şekilde zona rahatsızlığı olan hastalarda da 10 seans uygulama yaparız, düzenli gelindiği zaman bunda da başarılı sonuçlar alırız.

Bioenerji çocuklara da uygulanabilir mi?

Elbette başvurabilir, çocuklar bize genelde odaklanamama, dikkat eksikliği, hiperaktivite gibi sorunlarla başvurur. Ya da sınav stresi hallerinde ve diğer gerginliklerde başvururlar. Bunlarda da yine ilk 3 gün arka arkaya, gelirler 6 ila 8 seans arasında uygulamalarımızı yaparız.

Bioenerjide yaş sınırlaması yoktur.

Bioenerji Uzmanı – Aysel Pekersoy

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir