Bioenerji, tedavisi olmayan ve sık tekrarlayan hastalıkların iyileşmesini sağlayan, vücudun enerji dengeleme sistemidir.

Makaleler

Bioenerji Nedir?

Bioenerji henüz dünyada yeni bir tedavi yöntemi olmasına rağmen birçok insan aktif olarak bu tedaviyi kullanıyor ve yarar görüyor. Bu tedavi yöntemi insanın vücudunda bulunan enerji geçiş kanalları yani çakraların kapananlarını açarak enerji akışını tam olarak sağlamaya yönelik bir tedavi. Bildiğiniz gibi tıp alanında birçok hastalığın tedavisi hali hazırda zaten bulunuyor. Ancak bazı hastalıkların sebepleri tam olarak bulunamıyor. Tedavisi olan bir hastalık ancak kişide bulunursa tedavi edilir. Bazı hastalıklar kendilerini sürekli olarak gizledikleri için bulunmaları çok düşük oluyor. Düşük olduğu için bulunamıyorlar ve insanlar bu konuda tedavi alamıyor. Tedavi alamadıkları için de o hastalık veya ağrı ile de ömürlerini geçirmek zorunda kalıyorlar. Ancak bugünlerde geliştirilen ve henüz yenir bir tedavi yöntemi olan Bioenerji, tıp alanında tedavisi mümkün olmayan hastalıkları bile tedavi etme şansını bizlere sunuyor. Bu alanda ülkemizde birçok uzman bulunuyor ancak bazıları eğitim açısından bu alanda tam uzman olamamış kişilerdir. Zaten yeni bir tedavi türü olduğu için bu alanda uzmanlar henüz yetişiyor ve insanlara hizmet etmeye yeni başlıyor. Bioenerji tedavileri birçok insan tarafından bilinse de çok fazla itimat edilmiyor. Bazı insanlar da görüp tedavi oldukları zaman ne kadar yararlı bir tedavi olduğunu anlıyor ve insanlara önermeye başlıyor. Özellikle yaşça ilerlemiş insanların vücutlarında bazı sorunlar ortaya çıkıyor. Ancak bu durum genç insanlarda bu sorunun ortaya çıkmayacağı anlamına elbette gelmiyor.

Ne İşe Yarar?

Bienerji denilen bu yeni tedavi yöntemi insanların aslında vücutlarında bulunan enerji kanallarının açılamasından oluşuyor. Kafanızdan kalçalara kadar inen bu çakralar, enerjinin vücutta tam olarak taşınmasına ve iç organlarımızın da enerjik olarak çalışmasına yardımcı oluyor. Bioenerji tek seansta yapılabilen bir tedavi değil. Ancak bazı küçük rahatsızlıklarda uzman olan kişiler tek seansta hastalarının sorunlarına çözüm bulabiliyor. Küçük ya da çok büyük rahatsızlıklarda da etkisini gösteren bu yöntem ilerleyen zamanlarda en kolay ve etkili tedavi yöntemi olarak kullanılacağa benziyor. İnsan vücudunu tam olarak saran bu çakraların bir tanesinin bile kapalı olması o bölgede bazı sorunlara yol açıyor. Bu sorunların başında kafasındaki enerji çakrası kapalı olan bir insan baş ağrısı veya diğer problemler ile karşı karşıya kalıyor. Herhangi bir yerinizde sorun olmasa bile Bioenerji tedavisi olmanız ve kapalı olan bölgelerdeki çakraları açtırmanız sağlığınız açısından sizlere çok yararlı oluyor. İlk duyulduğu zaman birçok insan tarafından bilinmeyen bir tedavi olsa da zamanla geliştirilmeye devam ediliyor ve bel fıtığı gibi çok ağır hastalıkların da ameliyatsız olarak tedavisini mümkün kılıyor.

Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bioenerji tedavisi uzmanlar tarafından vücudunuza pozitif enerji gönderilerek yapılmaktadır. Ancak elbette bu enerjiyi tam olarak göndermenin de bazı yöntemleri bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından ilk olarak vücutta bulunan çakraların durumları kontrol edilmektedir. Kapalı olanlara rastlandığı zaman onun açılması için belirli bir zaman sonrasında işlemlere başlamaktadır. Bioenerji uzmanı tedavi sırasında vücudunuza dünyadaki uzman doktorlar tarafından onaylanan ve tamamen zararsız olan frekanslar göndererek çakranın açılmasını sağlamaktadır. Açılan çakranın bulunduğu bölgede yaşanılan rahatsızlıklar da bu şekilde azalmakta ve bir süre sonra bitmektedir. Örnek olarak mide çakrası adı verilen ve midenin üzerinde bulunan çakranın kapanması sonrasında yaşanılan birçok mide hastalığı bulunmaktadır. Doktorlar tarafından belirli tedavi yöntemleri uygulansa da bu hastalığın önüne geçilememektedir. Ancak Bioenerji uzmanı o bölgede bulunan kapalı çakrayı tam olarak aktif ettiği zaman enerji akışı tam olarak sağlandığı için insanlar rahatsızlıklarından kurtulmaktadır.