Bioenerji, tedavisi olmayan ve sık tekrarlayan hastalıkların iyileşmesini sağlayan, vücudun enerji dengeleme sistemidir.

Vücudunuzu Yeniden Başlatın

Vücudunuzu Yeniden Başlatın

 

Vücudunuzu yeniden başlatabileceğinizi düşünün. Stres ve gerginliklerden tamamen uzak, sakin, kendinizi yeniden keşfederek ne kadar kabiliyetli olduğunuzu kendiniz görün. Bu bir mucize değil, tamamen gerçek.

Bioenerji terapilerinin tıbbi ve psikolojik sorunlar için son derece yararlı olduğu tüm dünyada kabul edilmiştir. Hemen hemen birçok hastalık, vücuttaki enerji akışının durması nedeniyle oluşmaktadır. Bioenerji sistemine göre vücudumuzdaki enerji akımları yedi ana bioenerji merkezinde (çakra) toplanmıştır. Bu bioenerji kan damarlarına benzer bir sistemsel bioenerji merkezleri arasında, vücut içinde dolaşır ve tekrar çevreye akar. Bu kanallar akupunktur meridyenleri olarak da adlandırılan ve Hindistan’da ayurveda tıbbı olarak isimlendirilir. Bioenerji Çin tıbbında chi, ayurveda veya prana olarak adlandırılır. Batı ülkelerinde bioenergy healing denmektedir.

Bioenerji vücuda sürekli bir akış halinde olan cilt direncindeki akım farklılıkların ölçülmesi ile eşlenebilir. Hatta modern tıp biyoenerji akışındaki bozuklukları bir hastalık olarak kabul eder vücut içinde elektrik/enerji akışının kayıtları da olduğunu benimsemiştir. Batılı doktorlar Electrocardiograpy tarafından kalp (EKG), Elektroensefalografi (EEG) ile beyin elektriksel aktivitesi, Elektromiyografi (EMG) ile kasların elektriksel aktivitesini kaydeder.

 

Vücudun diğer organ ve bölgelerinde sürekli elektriksel aktiviteler bulunmaktadır. Vücut bu akışı aura olarak adlandırılan vücudun etrafında koruyucu bir manyetik alan oluşturur. Bu, vücudun bir bölümünde bir tıkanma, biyoenerji tükenmesi, enerji fazlalılığı ya da bioenerji akışına bir aksaklık olduğu zaman, daha sonraki bir zamanda bir hastalık olarak ortaya çıkar. Bioenerji, bu rahatsızlık ya da hastalığı, hastanın manyetik alanını tarayarak başlamadan önce bile tespit edilebilir. Bioenerji terapisti bir dizi el hareketleri kullanarak hastanın enerji alanı tarar, enerji akışına bakarak bir rahatsızlığı varsa teşhis yapabilir. Terapist daha sonra başka el hareketler dizini kullanarak, enerjiyi manipüle eder dengesizliği düzeltmek için uygular.

Rahatsızlığa bağlı olarak terapi en az üç gün boyunca ve her seans yaklaşık yarım saat ila kırk dakika olarak uygulanır. Terapi esnasında, birçok hasta; ısı, karıncalanma, serinlik veya bir çekme/titreme hissedebilir. Bazıları da kapalı olduğu halde gözde çok değişik renkler görebilir. Bu normaldir, vücudun içinde yer alan bio enerji dengelenmesi ve bunun özel belirtileridir. Bioenerji terapisti seans alan kişiye dokunmamaktadır bile.

Genellikle 3. seanstan sonra, hastanın durumunda gözle görülür yada kendisinin hissettiği iyileşmeler başlar. Bioenerji seanslarından sonra hasta tamamen iyileşmiş olsa bile hastalar ilaçlarını ya da hekimlerinin verdiği materyalleri doktorlarına danışmadan bırakmaları veya değiştirmeleri kesinlikle tavsiye edilmez.

Bir hastalık başlamadan önce bir kaç bioenerji seansı ile dengesizliğinin düzeltilmesi dengelenmesi herkes için faydalıdır.

Unutulmaması gereken bioenerji terapisinin ayrıca önleyici olduğudur.

Çok daha fazlasını eğitim seminerlerine katılarak öğrenebilirsiniz.

Eğitimler için buraya tıklayın.

Tüm makaleler buraya tıklayın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir