Cep Tel: 0 534 390 16 58

Sabit Tel: 0 212 560 60 88

TV8 Röportajımız

Makaleler

TV 8 kanalının magazin programı için yaptığımız röportajımız. Bu röportajda bioenerji hakkında sorulara kısa cevaplar vermeye çalıştık.Gittikçe yaygınlaşan bioenerji hakkında medya ve tvlerinde ilgi göstermesi memnunluk verici oldu. Bunun dışında da yazının devamında  tedavi alanları hakkında kısa yazımızda sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hangi alanlarda  uygulanır? Soruları, günümüzde ortaya çıkan yeni alternatif tıp biliminin popüler sorularıdır. Bioenerji nedir? Aslında adına ne denilirse denilsin her zaman tek bir kapıya çıkan bir yöntemdir. Bütün canlılarla var olduğu kabul edilen bir güçtür bioenerji. Hiç kesilmeden vücudumuzda dolaşan bir akımdır. Bioenerji uzmanı, şifa arayan insanlar üzerinde kullanılan metodlarını uygular.

Videolar

Beyinle vücut arasında sağlanan enerji akışı ve vücudun da tüm yaşamla olan uyumlu halidir. Sürekli bir denge hali söz konusudur. Vücudun aurasında 7 adet enerji çakrası yer almaktadır. Enerji merkezi olarak kabul edilen bu çakralar tedavinin uygulandığı ana kanallardır. Bu çakralar tıkandığı zaman vücudun enerji akışı sekteye uğramaktadır. Kişilere göre 1 ve 7 numaralı çakralar arası enerji kanalı kabul edilmektedir.

Hastalıklar, kendilerini fiziksel olarak belli etmeden önce enerji sistemimizde ortaya çıkmaktadır. Bu hastalıkların çoğunluğunu psikolojik nedenler oluşturmaktadır. Özetle bedenin olumsuz duygu ve düşünceleri buna sebep oluşturmaktadır. Azınlıkta kalan kısmı ise genetik veyahut çevresel etkiler sebebiyle oluşmaktadır.  Öfke, sinir , korku vb. olumsuz duygu ve düşünceler vucüdunuzun sağlıklı olan sistemlerini çökertmektedir. Bu da enerji girişi olan çakraları ve enerjinin vücutta dolaşımını bozuyor. Bu noktalarda ise artık hastalıklar başlıyor.

Öfkelenmenin ve üzüntünün aslında birçok rahatsızlığa neden olduğu ortaya konulmuştur. Bunlardan birkaçı; Felç, kanser, tümör, kalp krizi, tansiyon vb.dir. Zaten hep halk arasında da demez miyiz? Kederden kendini yedi bitirdi… Psikolojik etkenlerin de birçok hastalığa neden olduğu birçok uzman tarafınca defalarca kanıtlanmış etkenlerdendir. Bu bağlamda bioenerjinin tedavi alanlarına şu örnekleri verebiliriz; bağışıklık sistemi, eklem ağrıları ve romatizmal ağrılar, uykusuzluk problemleri, metabolizmal sorunlar, migren ve baş ağrıları, cinsel problemler, vücut dengesi, psikolojik ve ruhsal doyum, panik atağı ortadan kaldırır ve modern tıpla da birlikte kullanılmaktadır. Seanslar sonrasında çeşitli ağrılar, kronik yorgunluklar, felçler ve kalp hastalıkları gibi alanlarda şifanın etkileri gözlemlenmektedir.

© Copyright 2014 • Tüm hakları saklıdır. Hiçbir içerik izinsiz kullanılamaz.

Bioenerji Yaşam Merkezi - Aysel Pekersoy