Bioenerji, tedavisi olmayan ve sık tekrarlayan hastalıkların iyileşmesini sağlayan, vücudun enerji dengeleme sistemidir.

Geçmişten Günümüze

Geçmişten Günümüze

 

Bioenerji şifa seansları binlerce yıldır uygulanmakta birçok hastalık için çok başarılı bir tedavi yöntemi olduğu tüm dünyaca kabul edilmektedir.

Doğulu şifacılar binlerce yıl önce şifa terapisiyle sağlığa kavuşmayı ve bunun temel kurallarını uygulayıp anlatageldiler. Enerji merkezlerimiz vücudumuzun temeli olup, bu enerji bedenimize akmaktadır. Vücuda kanalize edilişi, iyileştirmeyi nasıl sağladığı biyoenerji merkezlerinin kapalı olanlarının nasıl açıldığı bilinmekte ayrıca öğretilmektedir.

Bioenerji, yeni bir olgu değildir. Bu, binlerce yıldır Çin ve doğu bloğu ülkelerinin uygulamalarıyla birlikte ciddi çalışma, araştırmaların konusu olmuştur.

Çin “Chi” olarak adlandırdığı bu bioenerjiyi vücutta tam olarak nasıl dolaştığı hakkında teoriler geliştirmekte, üniversitelerinde araştırmaktadır. Bu araştırmalar doğu bloğu ülkelerinde ise üniversite kürsüleri boyutundadır.

Bu sirkülasyon yani bioenerji akış sistemi, oldukça karmaşık görünse de uygulamalarda pratik, kolay ve sonuca çabuk ulaşmaktadır. Basitçe anlatmak gerekirse, ana enerji akışı başın üst kısmından başlayarak, omurga, kasıklara kadar ve oradan tam tersi istikamette akmaktadır.

Yine CHİ sisteminde sırayla on dört enerji toplama merkezlerine bağlı olan yedi büyük enerji merkezi (çakra) bulunmakta, bu iki yönlü bioenerji kanallarını içermektedir.

Bu merkezlerin her birinin bioenerji terapisinde özel davranışı bulunmaktadır.

Yaşam enerjisi için ilk referansı Çin, MÖ1122 de görüldüğü belgelenmiştir. Bu eserin adı Ching (Değişimler Kitabı)dır. Ching çok geniş kapsamlı bir eser olmakla birlikte bu eserde genel olarak her yerde bulunan sonsuz bir güçten bahseder. Ching de geniş anlamda bioenerjinin üç çeşidi tartışıldı; kozmik, dünya ve insan enerjisi. İnsan enerjisi dünya ve kozmik enerjinin bir karışımı idi, araştırmalarda bioenerjinin üç tip arasında ölçülebilir bir ilişkisi olduğunu keşfettiler kendileri bunu manipüle etmenin yani kullanmanın mümkün olduğunu buldular.

Makaleler

MÖ300 yıllarında Çin’deki şifacılar biyoenerjiyi kontrol ve manipüle ederek belirli nefes teknikleri ile uyguladıkları bilinmektedir. Bu enerji, ilgili kişinin hastalıktan sağlığına kavuşması ilk amaç olmuş, ama ikinci bir yararı, diğer hastalıkları başlamadan tedavi ettiğini fark etmişlerdir.

Batıya ancak 40 yıl önce Hırvat Zdenko Domancic ile gelmiş geliştirilmiştir. Onun uğraşları sayesinde şifanın bu formu ile aslında ilgilenmez görünen batıda hızla gelişip yayılmıştır.

Son 30 yıl içinde ile inanılmaz sonuçlar alınmakta, İrlanda, İngiltere İskoçya’da genelinde büyük bir yayılma sergilemektedir.

1970’lerin başında Batı Avrupa’ya bioenerjinin tanıtılmasıyla birlikte hızlıca yayıldı. Kapsamlı araştırmalar aslında yüzyıllar boyunca bioenerji ve ilgili kavramlar için yoğun çalışmalar yapılmıştır.

Dünyanın birçok yerinde önde gelen birçok sayıda bilim adamı, biyologlar, doktorlar, psikiyatristler, psikologlar araştırmalara katkıda bulunmuştur. Kendi çalışmalarının sonuçlarını –şifa- Chi- Bioenerji sistemi karşılaştırıp iyileşen hastaları raporlar ile belirli bir plan dahilinde kayıt altında tutmaktadırlar.

Dr Robert Becker, Dr. Bjorn Nordenstrom gibi örnek verebileceğimiz doktor – araştırmacılar tarafından uluslararası belgelerle vücutta bulunan bioenerji, biyoenerji akımlarının dalgalarını ispatlamışlardır.

Ayrıca Google ile araştırın

– Chi healing
– Bioenergy healing
– Dr. Robert Becker
– Dr. Bjorn Nordenstrom

Eğitim Takvimi için buraya tıklayın.

İletişim buraya tıklayın.

Tüm makaleler buraya tıklayın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir