Bioenerji, tedavisi olmayan ve sık tekrarlayan hastalıkların iyileşmesini sağlayan, vücudun enerji dengeleme sistemidir.

Bioenerji Şifası Nedir?

Bioenerji Şifası Nedir?

 

Şifa deyince akla ilaç gelir. Ama tüm maddeler gibi, ilaçları oluşturan maddeler de atom veya molekül denen parçacıklardan oluşur, ve electron-proton-nötron’lardan oluşan bu parçacıkların şifa verme özelliği yoktur, olamaz. Çünkü maddenin temel yapı taşı olan parçacık veya dalgada şifa diye bir unsur yoktur. Yani, şifa maddi bir şey değildir. Şifa maddi bir şey olsaydı, ilaçlar şifa maddesiyle dolgu maddelerinin bir karışımı olurdu. Zehirli maddeler de aynı parçacıklardan oluşur, ama tam ters bir etkiye sahiptir. Hatta bazen aynı madde bazı kişilere şifa olurken başkalarına maraz olur.

O halde şifa, madde-dışı bir şeydir, yani manadır, böylelikle zaman ve mekana tabi değildir. Yani hiçbir yerde olmadığı halde her yerdedir. O zaman evrende madde-enerji katmanıyla beraber bir de yaygın bir “şifa” katmanı olması lazımdır, ve bu şifa yayınını alıp verebilen her şey – maddi olsun manevi olsun – ilaçtır. Aynen, görmediğimiz halde çevremizde yaygın olarak var olan televizyon yayınını alıp ekrana verebilen her şeyin televizyon olduğu gibi. Yani imaj için televizyon ne ise, şifa için de ilaç odur.

bioenerji şifası
bioenerji şifası

Aşağıdaki linklerden İngiltere ve Amerika Birleşik Devletlerinde yayınlanan akademik makalelere ulaşabilirsiniz.

– http://www.journaloftheoretics.com/articles/1-2/benford.html
– http://www.item-bioenergy.com/infocenter/bioenergyhealers.pdf
– http://journals.sfu.ca/seemj/index.php/seemj/article/view/144
– http://online.liebertpub.com/doi/abs/10.1089/acm.1999.5.359

Böyle genel bir tanım, tıbbın ve tedavinin önünü açar, önümüze çok sayıda seçenekler sunar. Anlayamadığımız izah edemediğimiz bir çok şeyi de – sözün ilaç kadar ve hatta daha fazla iyileştirme etkisi olabilmesi gibi – anlamamıza yardımcı olur. Bu manayı gayet iyi hisseden eski Yunanlılar, bu katmana “şifa tanrısı” Apollo veya Asclepius olarak kutsiyet vermişlerdir. Kendisi bir mânâ olan şifanın taşıyıcısı madde gibi mânâ da olabilir, ve dolayısı ile bir ses titreşimi veya iyi bir dilek veya telkin de ilaç olabilir.

Tamamlayıcı tedavi yöntemleri 1976 yılında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilmiştir.

Buda bioenerji ilkelerini kullanarak şifa için yeni yaklaşımların geliştirmiş ve itibarını oldukça geliştirmiştir.

Katılımcı Yorumları için buraya tıklayın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir