Bioenerji, tedavisi olmayan ve sık tekrarlayan hastalıkların iyileşmesini sağlayan, vücudun enerji dengeleme sistemidir.

Bioenerji Seansı

Bioenerji Seansı

 

Bioenerji seansı hakkında merak edilen konular hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Seans 30 ila 45 dakika arasında sürmektedir. Seans sessiz, sakin ortamda gerçekleşir.

Hasta sedyede ayakkabı, çorapları çıkmış, giyinik, zarar gelmemesi için saat, telefon, yüzük gibi eşyalarını çıkarmış şekilde uzanır. Gözler kapalıdır. Olabildiğince günlük düşüncelerden uzaklaşmalı konsantre olmaya çalışmalıdır. Seans sırasında vücudunda sıcaklık, soğukluk, titreme, istem dışı ayak sallanması, uyuşma karıncalanma gibi reaksiyonlar olabilir. Bu normaldir. Gözler kapalı olduğu halde bazı renkleri de net olarak görebilir. Genelde ilk seansta bunlar hissedilir, ilerleyen seanslarla birlikte iyileşmelerle birlikte bahsettiğimiz hisler gerçekleşir. Bu bir bioenerji seansıdır. Sonrasında büyük bir rahatlama, düşüncelerdeki yoğunluğun azalması, dinginlik ilk olarak hissedilendir. Şikayet edilen hastalığın iyileşme süreci zaten ilk 3 seansla birlikte görülmeye başlar.

Seansa sadece hasta alınır. Nedeni ise seans sırasında aşırı olan enerji çıkışları odada bulunan kişileri rahatsız edebilir, negatif olarak etkilenebilirler. Sadece nadir durumda ebeveyn olarak belirli bir süre eşlik edebilir.

Bunların dışında fıtıklar, yürümede zorlanma , sırt-boyun ağrısı gibi şikayetlerle gelen hastalara maniplasyon (manuel terapi) uygulaması bioenerjiden hemen önce 10 yada 15 dakikalık bir sürede uygulanır.

bioenerji seansı
bioenerji seansı

Maniplasyon nedir?

Yukarıda bahsettiğimiz fıtıklar, skolyoz, sebepsiz ağrılar gibi hastalıklarda vücudun enerji akışını sağlamak, daha çabuklaştırmak için uygulanan blokaj kaldırma yöntemidir.

Örneğin bel fıtığı şikayeti ile gelen kişinin bel kemiğinin etrafında, sağında solunda oluşan blokajlar; fıtığa, ağrılara hatta bacaklara kadar uzanan çekmelere neden olur. Bunu ortadan kaldırmak, vücuttaki ağrıları azaltarak bitirmek için bioenerji seansından önce uygulanır. Akabinde hasta bioenerjist tarafından seansa alınır.

Maniplasyon sırasında blokaj kaplı olan bölgelerde acı hissedilebilir. Blokaj olan yerlerde elle yapılan uygulamalarda hissedilen acı blokajın kendisidir. Bu da enerji akışını kesmekte, fıtıklar, yürüme güçlüğü, tenisçi dirseği, sebebi belli olmayan ağrılar gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Kısaca özetlemek gerekirse fiziksel ağrı ya da hastalıkla gelen kişilere önce 10 – 15 dakikalık maniplasyon (manuel terapide denir) ardından 30 – 45 dakika süren bioenerji seansı uygulanır.

Her iki uygulamada kesinlikle, ilaç, iğne, serum benzer materyaller kullanılmaz. Elle temas sadece maniplasyon sırasında uygulanır. Bioenerji terapisi el değmeden uygulanmaktadır.

Çeşitli ruhsal sıkıntılar, depresyon, panik atak, uyku bozuklukları gibi nedenlerle gelen hastalar ise sadece bioenerji seansı uygulanır.

Tüm terapilerle iyileşmeleri hasta, kendisi hissetmeye, farketmeye seanslar ilerledikçe de ağrılarının ya da sıkıntılarının düzelmeye başladığını fark edecektir.

Ağrısız yaşamak herkesin hakkıdır. Unutulmamalıdır ki birçok hastalığın nedeni zihinsel sorunların bozduğu enerji bedeninde ki düzensizliktir. Enerji bedeni düzenli ve güçlü tutulduğunda hastalıklara karşı dirençli bağışıklık sistemimizi güçlü tutarız.

bioenerjist, hasta beyanlarıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir